Míg a korábbi modellek kiadásakor a bejelentéssel együtt a modellarchitektúra technikai részleteit is közzétette az OpenAI, a GPT-4 esetében ezt már mellőzi a verseny- és biztonsági aggályok miatt, így kevésbé részletes publikációt osztott meg honlapján.
A startup tájékoztatása szerint a fejlesztést számos termékbe integrálják a partnerek, köztük például a Duolingo, vagy a Stripe fejlesztőivel sikerült megállapodni. Természetesen elérhető lesz a frissített ChatGPT-ben is, de csak annak előfizetéses, havi 20 dollárba kerülő Plus csomagjában. Az API hamarosan elérhetővé válik a külső fejlesztők számára is, hogy beépíthessék alkalmazásaikba.
Az eredeti GPT-modellt leíró kutatási cikk 2018-ban jelent meg, amit egy évvel rá követett a GPT-2, majd 2020-ban a GPT-3, így viszonylag hossszabb idő kellett a GPT-4 bemutatkozásához. A vállalat eleinte tartózkodott a modell szélesebb körű megnyitásától, de 2022 végén elindította a GPT-3.5-ön alapuló ChatGPT chatbotot, amit már bárki elérhetett, ezzel rávilágítva rengeteg etikai problémára is. A GPT 4 bejelentésében az OpenAI hangsúlyozza, hogy a rendszer hat hónapos biztonsági képzésen ment keresztül, melynek eredményeként a belső tesztek szerint 82 százalékkal csökkent a valószínűsége annak, hogy nem kívánt módon reagál a kérésekre, és 40 százalékkal jobb eséllyel produkál valódi tényeket tartalmazó szövegeket elődjénél.